O Ambrze

BURSZTYN BAŁTYCKI - Magiczny Kamień, Złoto Północy

Bursztyn bałtycki, zwany także bursztynianem, to skamieniała żywica pochodząca z wymarłego gatunku drzew iglastych, który ponad 40 milionów lat temu był częścią rozległego lasu rosnącego w miejscu, gdzie obecnie leży Morze Bałtyckie. W przeciwieństwie do innych żywic kopalnych zawiera od 3 do 8 procent kwasu bursztynowego, który uważa się za mający właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.

Bursztyn bałtycki występuje w wielu kolorach i różnym stopniu przezroczystości. Bursztyn bałtycki dzięki zawartości kwasu bursztynowego pełni funkcję biostymulatora. Pobudza układ nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, działa przeciwzapalnie i przeciwtoksycznie. Nazywa się go kamieniem życia, ponieważ może dostarczyć organizmowi życiodajnych elektronów i jonów ujemnych, które zwiększają zdolność organizmu do samoleczenia oraz wzmacniają układ odpornościowy organizmu. Na przestrzeni wieków wokół bursztynu narosło wiele legend. Starożytni Chińczycy wierzyli, że dusza tygrysa jest zaklęta w bursztynie – oczy tygrysa mają kolor bursztynu. Gladiatorzy nosili ze sobą kawałki bursztynu, które ich zdaniem zapewniały zwycięstwo w bitwach. A kobiety starożytnego Rzymu wierzyły, że kontakt z bursztynem zapewnia młody i świeży wygląd.

Od czasów starożytnych bursztyn był ceniony za swoje naturalne piękno, indywidualność i ciepły blask. Karuba powstała dzięki naszej fascynacji bałtyckim złotem i zachwytowi nad jego naturalnym pięknem. Doskonała natura daje nam Bursztyn i z dumą prezentujemy Państwu wyjątkową i niepowtarzalną biżuterię z bursztynem, ponieważ tylko Bursztyn emanuje ciepłem, magią i energią.

Cała sprzedawana przez nas biżuteria z bursztynem jest autentyczna, autentyczna i naturalna z bursztynu bałtyckiego. Nie jest to materiał sztuczny, plastikowy, syntetyczny, odtworzony ani substytut bursztynu.